Štýlový interiér bytu v Bratislave

Majiteľ veľkometrážneho bytu v Bratislave sa na nás obrátil s požiadavkou na realizáciu celého bytu. Podľa návrhu Ing. Lenky Bartíkovej z Draft Ateliér – Interior Design vznikol štýlový interiér v kombinácii s modernými prvkami. Projekt pozostával z kuchynskej linky v spojení s obývacou izbou, kúpeľňovej skrinky, zabudovanej knižnice so stolom v pracovni, otvorenej polici na chodbe a obkladu kozubu.

V kuchynskej linke tvarovanej do písmena U aj v obývacej zostave sú použité hlboko frézované dvierka Aredo Mozart a dosky striekané farbou RAL 7012, ku ktorým sa kombinovala dyhovaná MDF dubová doska lakovaná matným akrylovým lakom s prísadou bielidla. Pracovnú dosku do kuchyne dodala spoločnosť Kamene Slovakia s.r.o. Bratislava. V skrinkách sme použili pánty Blum, výsuvy Blum Antaro BlueMotion, vnútorné vybavenie kuchynskej linky je značky Kessebohmer.

Dominantou pracovne je vstavaná knižnica, ktorá je kombinácou skriniek a otvorených políc zdvojenej hrúbky. Lakovaná je krásnym tmavomodrým lakom RAL 5003. Na želanie klienta boli niektoré zásuvky vystlané látkou. Na knižnicu plynulo nadväzuje pracovný stôl so zaujímavým dvojitým dizajnom.

V kúpeľni sú taktiež použité hlboko frézované dvirka v odtieni RAL 7012. Na skrinke je namontovaná masívna „live edge“ dubová doska hrúbky 45mm ošetrená akrylovým lakom. Naprieč interiérom sú použité dizajnové úchytky vybrané architektkou.

V byte sa nachádza aj kozub, ktorý sme obložili dyhovanou dubovou MDF doskou s priznanou štruktúrou dreva v odtieni RAL 7035. Nad kozubom sa nachádza masívny trám zo starého dubu. Na chodbe medzi dennou a nočnou časťou bytu sa nachádza otvorená polica v kombinácii so skrinkami a zásuvkami so vstavaným LED osvetlením.

Použité materiály: hlboko frézované dvierka Aredo Mozart, dosky vo farebných odtieňoch RAL 7012, 7035 a 5003, kamená pracovná doska od spoločnosti Kamene Slovakia s.r.o.

Použité kovania: Pánty Blum, výsuvy Blum Antaro BlueMotion, vnútorné vybavenie kuchynskej linky Kessebohmer

Dátum realizácie: august – október 2021

Foto: Milan Hutera