Detská izba Pusté Sady

Detská izba Pusté Sady je projekt nášmu srdcu najbližší. Kompletné prerobenie detskej izby sme totiž realizovali pre našich dvoch synov. Pôvodná dispozícia nášho domu pozostávala z dvoch menších izieb. A hoci sa pri detských izbách vieme popasovať aj s malými priestormi, pre našich dvoch huncútov (čerstvý prváčik a menší v predškolskom veku) sme vytvorili nadštandardný priestor na hranie, učenie a oddych. O dizajnovú stránku novej detskej izby sa postarala osvedčená návrhárka.

Radka Kopuncová z ateliéru KubaArch k nášmu zadaniu pristúpila takto: „Kreatívna, funkčná a nadčasová detská izba pre budúcich školákov, tak znelo zadanie klienta. V návrhu detskej izby sme sa zamerali na rozdelenie a prepojenie hlavných funkčných zón – pracovná, herná, nočná časť. Nočná zóna ostáva v zadnej časti miestnosti, doplnená o policové zostavy s maximálnym využitím úložného priestoru. Pracovná časť je v strednej časti izby, ktorá nadväzuje na hernú zónu. Nadčasový dizajn pozostáva z jednoduchých a vkusných nápadov, často oživených o hravú tapetu, koberec alebo iné jednoducho adaptovateľné prvky – zabezpečujúc tak praktické a trvácne dizajnové riešenie.“

Hlavným materiálom v tomto projekte je doska Egger s dekorom H3157 Dub Vicenza, ktorú dopĺňa modro-zelená doska Kronospan v odtieni 0244 SU Petrol. Výrobca Kronospan má momentálne v ponuke väčšiu paletu žiarivých pastelových farieb. Biely dekor na skrini v strede izby je od výrobcu Pfleider, odtieň U11027 Biela ľadová. Poslednou farbou, ktorú sme umiestnili za lezeckú zónu a veľký pracovný stôl v strede izby, je Egger U999 Matná čierna. Škandinávsky šmrnc projektu dodali úchytky od dánskej dizajnérskej spoločnosti Muuto Design. Tapeta s motívom safari príjemne dopĺňa všetky použité farby na nábytku.

Pevne veríme, že týmto redizajnom sme našim chlapcom vytvorili nadštandardný a funkčný priestor, v ktorom strávia množstvo príjemných chvíľ spojených s hrou a učením.

Použité materiály: Egger H3157 – Dub Vicenza, Kronospan 0244 SU – Petrol, Pfleider U11027 – Biela ľadová. Úchytky na skriniach Muuto Design.

Použité kovania: Blum

Realizácia: August – September 2023

Foto: Milan Hutera