Detská izba Bratislava

Úzky priestor je vždy výzvou. S kvalitným návrhom však ide všetko ľahšie. Začiatkom roka 2023 sme podľa návrhu architektonického štúdia KubaArch vyrobili detskú izbu do bytu v bratislavskom Starom meste. Počas najbližších rokov v nej budú tráviť čas dve deti.

Ústredným prvkom je poschodová posteľ vyrobená z masívneho dubu hrúbky 25mm, ktorý bol nalakovaný transparentným lakom. Na prvom poschodí bol navrhnutý štýlový kruhový otvor prekrytý sieťou. Teplo a pohodlie pre malých spachtošov na oboch poschodiach vytvoria odnímateľné a ľahko udržiavateľné čalúnenia.

Okrem masívneho dubu sú v detskej izbe použité DTDL dosky vo farbách 134 BS Sunshine, K097 Dusk Blue a PerfectSense V1100 PM biela. Pekným kontrastným prvkom na bielych dvierkach sú na mieru vyrobené úchytky v žltej, modrej a hnedej farbe. Schodíky na prvé poschodie majú protišmykovú textúru a boli nalakované spoločnosťou Aredo striekané dvierka v žltej a modrej farbe.

Filozofiu návrhu tohto priestoru približujú architekti zo štúdia KubaArch: „Vytvoriť deťom ideálny priestor nie je jednoduché. Hlavnou ideou, s ktorou vstupujeme do návrhu každej detskej izby je snaha zakomponovať do priestoru zónu na učenie, hranie, cvičenie (bláznenie sa), či spanie. Pretvoriť priestor na praktický, útulný a štýlový priestor, ktorý bude bez väčších zásahov funkčný niekoľko rokov. Dôležitá je taktiež fantázia a flexibilita priestoru keďže deti rastú neuveriteľne rýchlo a menia sa aj ich potreby a záujmy.“

Pevne veríme, že aj v menšom priestore strávia deti mnoho príjemných chvíľ.

Použité materiály: DTDL 134 BS Sunshine, DTDL K097 Dusk Blue, PerfectSense V1100 PM biela, konštrukcia postele – masívny dub 25mm, nalakovaný transparentným lakom, odnímateľný tapacír, schodíky vyrobené na mieru podľa požiadavky zákazníčky – nalakované spoločnosťou Aredo Striekané dvierka

Použité kovania: Blum

Realizácia: Február 2023

Foto: Milan Hutera