Apartmán Rozeta Bratislava

Uspokojiť člena rodiny je niekedy náročnejšie, ako našich bežných klientov. V našom rodinnom stolárstve však rozdiely nerobíme a o maximálnu spokojnosť sa snažíme pri všetkých našich projektoch. Inak tomu nebolo ani v bratislavskom  byte našej dcéry. Apartmán Rozeta sa nachádza v rovnomennom novopostavenom ružinovskom projekte. Priestor sme napriek jeho menšej veľkosti vyšperkovali zaujímavými detailami. V druhej polovici roka sme postupne zhotovili kompletné zariadenie bytu: kuchynskú linku, televízny stolík, masívny jedálenský stôl, pracovný kútik spojený so šatníkovou skriňou, kúpeľňovú skrinku a šatník v spálni.

Ústredným bodom apartmánu je kuchynská linka v prevedení Dub Commercial Radial, ktorý sme ošetrili akrylovým lakom s UV stabilizátorom. Krásu dubového dreva dopĺňajú hladké MDF plochy Perfect Sense Premium U702 PM vo farebnom odtieni Kašmírová sivá. Dominantným prvkom linky je výrazne zaoblený roh. Na protiľahlej strane kuchyňa plynule prechádza k jedálenskému stolu prostredníctvom dubových lamiel. Jedálenský stôl sme vyrobili na mieru z masívnej dubovej priebežky.

Minimalistický televízny stolík v kašmírovej sivej farbe vyniká rovnakým zaoblením ako kuchynská linka. Ako kontrastný prvok sme pridali tri dubové lamely, ktoré zároveň ukrývajú káble od televízora. Vedľa televízneho stolíka sme zakomponovali malý pracovný kútik v dubovom dekóre, ktorý plynulo prechádza do šatníkovej skine vo vstupnej časti apartmánu. V skrini sme ponechali malé úložné priestory bez dvierok pre rýchly prístup k veciam, po ktorých majiteľka bytu často siaha.

Povrchová doska kúpeľňovej skrinky je vyrobená z priebežnej dubovej škárovky. Dubový motív sme preniesli aj do spálne prostredníctvom šatníka, ktorý tvorí celú jednu stenu. Vnútorné vybavenie skríň tvorí kombinácia zásuviek a šatníkových tyčí. Vo všetkých kusoch nábytku sme použili osvedčené kovania značky Blum.

Výsledkom nášho niekoľkomesačného snaženia je kompletný, ľahko udržiavateľný interiér s nadčasovou farebnou kompináciou. Ak k tomu pridáme pár zaujímavých a jednoduchých detailov, získali sme vizuál, ktorý sa neopozerá ani v menšom priestore.

Použité materiály: Dub Commercial Radial, povrchová úprava akrylový lak s UV stabilizátorom, Ostatné plochy – Perfect Sense Premium MDF U702 PM – Kašmírová sivá

Použité kovania: Blum Tandembox Antaro (zásuvky), Blum Blummotion (závesy)

Realizácia: August – December 2022

Foto: Milan Hutera